MORAVSKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2016

V neděli 18. září 2016 se na Tendon Bloku v Ostravě konalo poslední kolo Moravského poháru mládeže, seriálu závodů v lezení na umělých stěnách, určený jak pro začínající lezce, tak pro ty, kteří jsou již zkušení závodníci a chtějí změřit své lezecké dovednosti.

Lezecký klub Vertikon měl v průběhu ročníku své zastoupení v sedmi z celkových deseti kategorií. V nejmladší kategorii děvčat (roč. 2008 a mladší) si Emma Králíková svými vyrovnanými výkony vybojovala celkové druhé místo. Stejného úspěchu se podařilo dosáhnout i její starší sestře Nikole Králíkové v kategorii dívek B ( roč. 2002 a 2003). V této skupině závodila i Linda Pospíšilová s celkovým umístěním na dvanácté příčce. Poslední zástupkyní Vertikonu  byla Julie Švrčinová , která se mezi mladšími dívkami (roč. 2004 a 2005) umístila jako sedmnáctá.

Mezi chlapci měla nejsilnější zlínské zastoupení kategorie B (roč. 2003 a 2004). Martin Mikulec v ní celkově zvítězil, Tomáš Kocián skončil na čtvrtém místě a Filip Kocián obsadil dvanáctou příčku. V kategorii C chlapců (roč. 2004 a 2005) se ze stříbrné medaile radoval Jakub Struška a ani v nejstarší kategorii hochů ( roč. 2000 a 2001) nezůstaly stupně vítězů bez reprezentanta Vertikonu- na třetím místě se umístil Šimon Potůček, Štěpán Potůček pak na místě šestém.

Z celkového počtu dvanácti zlínských lezců ( včetně dvou benjamínků Adély Bodanské a Kryštofa Potůčka, kteří v Ostravě získávali první závodnické ostruhy) se tedy pěti z nich podařilo získat medailová umístění. Hlavní přínos pro všechny účastníky Moravského poháru mládeže však spočívá především v tom, že si mohli v závodní atmosféře vyzkoušet různé typy  lezeckých cest, získali nové závodnické zkušenosti a mohli zúročit své tréninkové dávky.

Nezbývá než poblahopřát všem mladým lezcům z Vertikonu k jejich výkonům v MPM a dále poděkovat i těm, kteří svým dílem k těmto výsledkům přispěli- trenérům a rodičům.

Projekt podporuje