Dvě medaile pro Vertikon - ČP Bystřice n. Pernštejnem

Závody Českého poháru mládeže 2014 - Bystřice nad Pernštejnem

V neděli 21. 09. 2014 se na stěně v areálu sportu v Bystřici nad Pernštejnem konaly čtvrté letošní závody v lezení na obtížnost ze série Tendon Český pohár. V závislosti na poprázdninové formě a nemocnosti se do závodu zaregistrovalo bohužel pouze 39 lezců. Nejvíce obsazeny byly jako obvykle kategorie B, kde startoval i jeden ze dvou zúčastněných borců našeho lezeckého klubu Vertikon Eda Balloš. Druhým startujícím za náš klub byl Jakub Dvouletý, který zúročil trenérské rady Tomáše Sychy a dokázal s Edou nastudovat obě kvalifikační cesty s takovou precizností, že se jich Eda nezalekl a vybojoval průběžné skvělé třetí místo. Cesty, které stavěl Vítek Lachman, se ukázaly velmi těžké. Potvrdilo to i finále, kde čtyři borci (včetně Edy) skončili na stejném místě. V tomto případě se dle pravidel přihlíží k pořadí v kvalifikaci a pro Edu to tedy znamenalo udržení úžasné třetí příčky za Jakubem Konečným z Lipníka nad Bečvou a Ondřejem Bínou z Rocky Monkeys, Sokol Brno 1.
Jakubovi Dvouletému v kategorii A se dařilo taky velmi dobře, přičemž první kvalifikaci TOPnul a v druhé skončil v místě, kde se ve stropovém převisu bylo nutné otočit o 180 stupňů a lézt dál. Kubovi zde uklouzla nejprve ruka poté
i noha a to znamenalo konec pokusu. Pod stěnou se rozesmál, že po zpátku fakt lézt neumí… Bylo z toho po průběžné druhé místo a do finále tedy nastupoval Kuba jako předposlední.  Vše nasvědčovalo tomu, že jeho finálový výkon bude odpovídat celkově druhé příčce a záleželo jen na tom, jak se s finálovkou popere Petr Kliger, soutěžící za Singing Rock (průběžné první místo po kvalifikacích). Petr ale podcenil své síly a dolezl si pouze pro 62 bodů, které mu zajistily stříbrnou medaili, před bronzovým Kellerem Mikulášem z HK Horní Čermná. Pro Jakuba to znamenalo v pořadí už třetí vítězství v seriálu TENDON ČPM!