Český pohár U14 v lezení na obtížnost ve Zlíně

Poslední květnovou sobotu hostil zlínský Vertikon 2. kolo ČP v lezení na obtížnost mládeže do 14ti let.

Nádherné slunečné počasí přivítalo celkem 110 závodníků z celé české republiky, ale také Slovenska a Polska. Lezlo se na osvědčených sportovních profilech „Diamant“, „Vlna“ a „Sloup“, kde stavěčské trio Vilda Chejn, Viktor Pařízek a domácí Luba Polišenský připravili pro každou kategorii dvojici  kvalifikačních cest a finálovku. 

Zkušení stavěči plně využili výškový potenciál stěny a postavili tentokrát poměrně dobře čitelné, nezáludné kvalifikační cesty, s výraznou gradací obtížnosti v poslední třetině a prověřili tak především vytrvalost závodníků. Z celkového počtu 110 reprezentovalo 22 lezců domácí klub Vertikon a tak bylo o živou závodní atmosféru postaráno. Do finále postupovalo jako vždy 8 nejlepších závodníků z Česka doplněných o zahraniční závodníky v případě, že se probojovali mezi osm nejlepších.

Finálové cesty lezly tentokrát všechny tři kategorie současně. Díky tomuto formátu mělo finále velký spád, a jeho atmosféra byla podpořena skvělou hudbou a mohutným povzbuzováním publika. Závodníci předváděli opravdu krásné výkony a mnohým z nich se podařilo probojovat až do závěrečných pasáží převislých profilů. Navzdory jejich velkému úsilí a snaze se však nakonec topu  dočkala pouze finálová cesta kategorie U12 chlapci v podání Maxmiliána Suchana.

Domácí reprezentanti dosáhli v závodě skvělých výsledků. V kategorii U14 obsadily naše dívky Adéla Bodanská a Nikola Barošová druhou a třetí příčku za polskou závodnicí Zosiou Dobrzańskou a hned za nimi skončila jejich klubová kolegyně Sára Capandová. Krásnou bronzovou medaili v kategorii U12 chlapci vybojoval skvělým výkonem Ondřej Kvapil.

Celkové výsledky našich závodníků čítající tři 4. místa, jednu 5. příčku a celkem 11 finálových účastí jsou vynikajícím úspěchem a dobrou vizitkou práce našeho klubu.

Celý závod probíhal díky výborné spolupráci organizátorů a díky nasazení všech, kteří se na závodě podíleli, podle časového harmonogramu a v pohodové atmosféře, kterou podpořilo i zázemí s občerstvením v zahradě, kde našli vyžití nejen děti, ale i jejich rodiče.

Za podporu závodu děkujeme Zlínskému kraji a Magistrátu Města Zlína.

Výsledky závodu: https://www.horosvaz.cz/zavody-cr/prehled-zavodu-cr/kalendar-zavodu-cr-2...

Těšíme se na další závody, team Vertikon

Foto: Petr Chodura, ČHS

Projekt podporuje