Boulderzávody Teplice nad Metují 2018

Každý rok mě napadá, že je vhodná doba zmizet do Teplic nad Metují nebo okolí a spojit pískovcové lezení s návštěvou bohatého programu Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu.

Letos to vyšlo docela fajn. Lenka a Ondra s rodinkou dorazili na místo už v neděli. Měli tak do čtvrtka čas si pohodově zalézt na písku. Výběr rozumně zajištěných cest se zdařil a s úsměvem na rtech se stylem OS prošli například cestami Akademická čtvrthodinka (IXb, Květnová, Křížový vrch) či Baron Prášil (IXb, Měsíční stěna, Teplické skály).

Ve středu dorazili Štěpán se Šimonem, aby také vyzkoušeli písek. Opět jsme vybrali cesty, které byly přijatelně zajištěné, a ve čtvrtek jsme zamířili do Teplických skal. Volba padla na cesty Stroboskop (VIIIc) a Rockfest (IXa) na Martinské stěně v Teplických skalách. Šimon pak předvedl skvělý výkon, když pověsil známou Stěnu železem zdobenou (IXb) na Chrámovky, přestože na větších pískovcových skalách lezl poprvé. No, snad se to mladíkům líbilo. Jenom škoda, že nedorazilo více Vertikoňáků si vyzkoušet rozdíl mezi překližkou a kusem pořádné skály…

Ve čtvrtek večer ze Zlína dorazila ještě Kačka s Honzou. V pátek měl být rest-day kvůli sobotnímu závodu v boulderingu. Aby ten rest ale nebyl úplně zadarmo, Šíma dostal bezva nápad a všechny přihlásil na závod ve visu na kládě. Ale mládí zvládne všechno…

A v sobotu přišel očekávaný boulderový závod, na kterém tradičně bývá skvělá atmosféra díky početnému publiku. Stavěči se snaží prezentovat v co nejlepším světle a připravit zajímavé bouldery. Organizátoři připravili nářez 10 kvalifikačních cest s dostatkem času na lezení, což pro mnohé závodníky znamenalo do krve prolezené konečky prstů ještě před vypršením časového limitu. Do startovního pole se přihlásilo 32 žen a neuvěřitelných 94 mužů, kteří tak lezli ve dvou kvalifikačních skupinách. Za Vertikon nastupovali Lenka s Katkou mezi ženami, Honza, Šimon, Štěpán a Ondra mezi muži. Šimon od začátku jel neskutečným tempem a sázel TOP za TOPem. Spára ho ale nepustila, což znamenalo 13. místo s 9 TOPy. Štěpána pustilo do TOPu 7 boulderů a Honzu 4. Ondra potřeboval více času na rozjezd, ale závěr měl silný, když topoval všech 10 cest. To se ale podařilo 11 borcům a Ondrovi na 10. místě nadbývaly pouhé 3 pokusy na postup mezi 8 nejlepších.

Kačka s krásnými copánky dobyla 4 topy. Do finále mezi 8 nejlepších se podařilo postoupit pouze Lence, a to ze 4. místa. Kvaldy jí ale vzaly hodně sil a ještě více kůže na prstech, takže ve finále se umístila na 6. místě se třemi TOPy mezi čtyřmi finálovými cestami.

Výsledky ženy:

6. místo – Lenka

19. místo – Kačka

 

Výsledky muži:

10. místo – Ondra

13. místo – Šimon

27. místo – Štěpán

55. místo - Honza

Projekt podporuje