2. kolo ČP v lezení na obtížnost v Jablonci nad Nisou

Konečně se po delší době naskytla možnost vyjet na závody. I když byly až v Jablonci nad Nisou, tak se vyplatily. Konkurence byla sice silná, ale náš oddíl byl silnější.Dopolední kvalifikace nikoho nezaskočily (tedy až na nečekaná smeknutí či netrefení chytu) a díky možnosti si podobné cesty od Denise Paila a Martina Jecha vyzkoušet na Vertikonu, se našemu týmu velmi zadařilo.

Pro finalisty z řad dospělých a z kategorií A, J byly postaveny dvě cesty v převislém dlouhém profilu, které byly těžké od začátku do konce.

Mužská finálová cesta byla obtížnosti zhruba 8b+ a bohužel ji nevylezl ani Martin Stráník, jemuž do topu chybělo nejmíň. Hned za ním se v těsném souboji umístil Šimon Potůček a pak na 3. místě (taky těsně) Štěpán Potůček. 7. místo patřilo Ondrovi Slezákovi. Tyto výkony stačily Šimonovi a Štěpánovi na obsazení prvních dvou míst v kategorii juniorů a Ondrovi na 1. místo v kategorii A. Martin Mikulec taky nezahálel a zalezl stejně vysoko jako Marek Jeliga a Honza Vopat. Bohužel, kvůli postupu do finále z horšího místa, skončil na 4. příčce.

Ženská finálovka sice nebyla tak těžká, ale roztřídila závodnice dobře. V kategorii žen se Niki Králíková umístila po těsném souboji na 4. místě, které jí postačilo na 3. příčku v kategorii dívek A. Lenka Slezáková, i přes zdravotní omezení, zalezla velmi slušně a obhájila 7. místo z kvalifikace.

Pro kategorii B připravili stavěči finálovou cestu s těžkými, technicky náročnými, bouldery v téměř kolmé části stěny. Ty potrápily Honzu Dubčáka a Honzu Knotka, kteří skončili ve finále za sebou na 6. a 7. příčce. Gratulace patří za probojování se do finále. Na 10. místě se umístil Stanislav Junaštík a tím uzavřel početný seznam lezců z oddílu Vertikon.

Závod v Jablonci byl především druhým nominačním závodem do reprezentace. Tyto skvělé výsledky, přinesly, pro pět závodníků týmu Vertikon, možnost reprezentovat ČR na mezinárodních závodech mládeže v lezení na obtížnost. Navíc tři z nich budou reprezentovat i v kategorii dospělých.

Projekt podporuje