11. ročník lezeckého závodu sportovního klubu Vertikon Zlín

    Týden před prázdninami mohla naše malá i větší lezčata z klubu Vertikon opět změřit své síly na tradičním oddílovém závodě. Po dobrých zkušenostech z loňského ročníku, který se poprvé konal na boulderingové stěně v zahradě, jsme se rozhodli uspořádat závod opět venku.

    

    

Již týden před závodem zmizely ze stěny všechny chyty a pod rukama našeho mistra stavěče začaly vznikat nové linie, šité na míru mladým Vertikoňákům. Výsledkem bylo 27 krásných závodních boulderů, které čekaly na své přelezy. Závod byl určený pro děti od 5ti do 18ti let, které byly rozděleny do 16ti kategorií, přičemž každá kategorie měla přiřazeno 6 boulderů ve své obtížnosti. Pro nejmenší kategorii U8 byly v hale pro zpestření ještě připraveny dvě cesty, jedna na rychlost a traverz, doplněný prolézačkami. Účast byla hojná, závodu se zúčastnilo celkem 90 dětí z našeho klubu.  Děti bojovaly “jak o život“ a všechny podávaly skvělé výkony. Kvalitně postavené cesty prověřily mladé závodníky po všech stránkách a umožnily jim plně ukázat sílu, obratnost a koordinaci, které během roku získaly.

Závod probíhal v pohodové atmosféře a pěkné počasí umožnilo závodníkům i přihlížejícím rodičům užít si odpočinek v pěkném prostředí zahrady. Tuto atmosféru podpořil i stánek s občerstvením, točenou limčou a pivečkem a výbornými grilovanými steaky od našeho grillmastra Jury Vlka.

Vyhlášení výsledků probíhalo vždy po ukončení jednotlivých kategorií, což umožnilo plynulý průběh závodu bez zbytečného čekání.

Gratulujeme všem dětem ke krásným výsledkům, děkujeme rodičům za hojnou účast a velkou podporu, která dává dětem možnost se v tomto krásném sportu rozvíjet.

Také děkujeme všem, kdo s organizací závodů pomáhali, protože bez nich by to také zkrátka nešlo.

Ještě jednou díky a budeme se těšit na další společný rok a příští závody.

 

                                                                                              Lezení zdar, za team Vertikon Magda Bodanská

Projekt podporuje