Topy, zóny, vteřiny: Dvě medaile a pět finálových účastí v Písku

Druhé kolo Českého poháru U15 v obtížnosti se odehrálo o víkendu v Písku a přineslo přesně to, co od prvoligového závodu čekáte – vynikající cesty, nabitou startovní listinu mladých závodníků a nervy drásající finále. Stavěči Vilda Chein, Bára Zítková a Svatopluk Vanouš připravili cesty, které závodníky prověřily na maximum a ti naši z Vertikonu ukázali, že obtížnost je disciplína, která jim prostě sedí.
V nejmladší kategorii U11 předvedla Viky Bodanská velmi vyrovnané lezení napříč všemi třemi cestami. Od zlata ji dělil v těsném závěru opravdu jen kousek, a tak si zaslouženě vybojovala skvělé 2. místo. V kategorii U13 výborně odstartoval Oliver Holub velmi suverénním výkonem v obou kvalifikačních cestách. Ve finále ho sice potkalo několik drobných zaváhání, ale i tak to vyšlo na krásné 3. místo.
Do finále kategorie U15 se podařilo probojovat Rudovi Pernickému i Mirdovi Bodanskému. Ruda si svým bojovným přístupem připsal čtvrté místo, Mirda se umístil kousek za ním, na šestém místě.
Velká gratulace patří Lili Pančochové, která se vůbec poprvé probojovala do finále první ligy a v kategorii U13 obsadila skvělé 8. místo. Vilma Jelínková a Šimon Trávníček doplnili výsledkovou listinu pěknými výkony na 11. a 12. místě.
Gratulujeme všem a přejeme hodně sil do zbytku sezóny!