Štěpánský závod 26. 12. 2016

Nějak to všechno uteklo a je tu již 6-tý ročník Štěpánského závodu, který se tradičně koná 26.12.
Tentokrát to vyšlo na pondělí.
 

Do závodu se přihlásilo celkem 35 závodníků (23 mužů a 12 dívek/žen), kteří si přišli mezi svátky poměřit síly a hlavně si užít pohodovou atmosféru. V kvalifikaci pro ně bylo přichystáno 34 cest (převážně šlo o novější kusy od Honzy Zbranka, Jendy Šolce a Luby Polišenského) a 10 boulderů, taktéž od Luby. Každý závodník si mohl od 13:00-17:00 zapsat 3 nejhodnotnější cesty a bouldery, které přelezl a po bodovém součtu nakonec do finále postupovalo 8 nejlepších mužů a 6 nejlepších dívek/žen.

Přestávka před finále byla zpestřena štafetou dvojic, kterou vyhráli “Kolíci“ (Nikča Králíková s Marťou Mikulcem) a také ryze silovou disciplínou - pákou, kde v konkurenci osmi borců zvítězil domácí Kamil Dostál.

Cesty pro finále, které se lezlo stylem OS, připravil opět Luba Polišenský a jejich obtížnost byla cca 7a+/b (ženy) a 8a/a+ (muži).

Jako první nastoupily do finále ženy a nejvíce se zde dařilo velezkušené Silvě Nagyové a také mladičké Nikole Králíkové, které shodně cestu topovaly. Díky lepšímu výsledku v kvalifikaci, zvítězila v tomto závodě nakonec Sylva Nagyová. Druhé místo obsadila domácí Nikola Králíková a bronzovou příčku nakonec vybojovala Naďa Límová.

Mužské finále ovládli především dva borci - Jakub Konečný a Štěpán Wolf, kteří sbírají úspěchy jak na republikové, tak na mezinárodní úrovni – připomeňme alespoň loňské vítězství Jakuba Konečného na MEJ v Mitterdorfu. Ale i o tom je Štěpánský závod – zazávodit si zde můžete se svým kamarádem i mistrem Evropy! Štěpán s Kubou, podobně jako dvě nejlepší závodnice v ženách, topli finálovku, a tak zde rozhodla kvalifikace, kde byl jen na pokusy v nejtěžším boulderu lepší Kuba a stal se tak vítězem. Druhá příčka patřila Štepánu Wolfovi. Třetí příčku vybojoval domácí Kuba Dvouletý.

V kategorii Hoby, neboli Pohodáři, zvítězila v ženách Ája Ottová před Lucií Klimentovou a Pavlínou Mikulcovou a v mužích Kamil Dostál před Tomášem Malíkem a Tomášem Sitkem.

Děkujeme všem soutěžícím za krásné výkony a pohodovou atmosféru, která díky nim závod provází,
a také všem sponzorům, kteří závod podpořili krásnými cenami:

Amuerte, Restday, Triop, Singingrock, Nutrend, rodina Dvouletých

 Výsledky - Profíci:
1. Kuba Konečný
2. Štěpán Wolf
3. Kuba Dvouletý
 
1. Sylva Nagyová
2. Nikča Králíková
3. Naďa Límová
 
Výsledky - Pohodáři:
1. Kamil Dostál
2. Tomáš Malík
3. Tomáš Sitko
 
1. Ája Ottová
2  Lucie Klimentová
3. Pavlína Mikulcová

Budeme se těšit zase za rok!
Za Vertikon team Mira Bodanský

                           

Projekt podporuje