MORAVSKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2017 A JEHO FINÁLOVÝ ZÁVOD V BRNĚ

V neděli 17. září 2017 se v brněnském lezeckém centru RAJČE sešli jak začínající, tak pokročilí lezci a lezkyně, aby v tomto roce naposledy změřili své síly ve finálovém závodě Moravského poháru mládeže.

Ze všech pěti závodů, z nichž MPM sestával (závody se konaly také v Příboře, Vsetíně, Olomouci a Ostravě), byl pro závodníky ze Zlína ten brněnský nejúspěšnější, neboť pět reprezentantů oddílu Vertikon vybojovalo zlaté medaile.  Nikola Králíková  v kat. B,  Viktorie Konečná v kat. D, Adéla Bodanská v kat. E, Štěpán Potůček v kat.A a Martin Mikulec v kat. B. 

Nikča, Adélka, Štěpán i Martin těmito výkony potvrdili svou vyrovnanou výkonnost v průběhu celého ročníku soutěže a při vyhlašování celkových výsledků MPM převzali i poháry pro vítěze MPM.

Také ostatní zástupci oddílu Vertikon dosáhli kvalitních výsledků. V nejmladší kategorii dívek E (ročník 2009 a mladší) celkově osmá skončila Sára Capandová, jedenáctá Jarmila Šimová a třináctá Eliška Hozíková.

V silně obsazené skupině dívek kategorie D (ročníky 2007 a 2008) se umístily zlínské závodnice takto: Viktorie Konečná na 4. místě, Emma Králíková na 5., Nicole Capandová na 11., Amálie Lhotková na 13., Adriana Šimová na 17. a Beáta Brhelová na 16. místě.

V kategorii D chlapců zlínský oddíl reprezentoval Kryštof Potůček, který obsadil celkové sedmé místo. Mezi staršími chlapci v kat. B se těsně pod stupně vítězů probojoval na čtvrté místo Tomáš Kocián, jeho bratr Filip na místo šesté, o dvě místa níže skončil v kategorii A chlapců Ondřej Kovařík.

V letošním ročníku MPM se zlínská skupina již zkušených závodníků rozrostla o ty, kteří poprvé zakoušeli závodnickou atmosféru se vším, co přináší, ať už je to radost z přelezené cesty, nebo zklamání z lezeckých chyb a dílčích neúspěchů. Poděkujme všem mladým lezcům za vzornou reprezentaci, trenérům za jejich přípravu a rodičům za zázemí, které svým dětem poskytují. A kdo chce zažít týmovou atmosféru, která mezi všemi zástupci a fanoušky Vertikonu během závodů vznikla, je zván na další ročník Moravského poháru mládeže 2018.

Projekt podporuje